Na Facebooku pełno jest zdjęć, o których przeglądając myślimy ,,Ooo proszę, jaka modela”. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy grono najbliższych osób. Wśród Waszych znajomych zapanowała moda na tzw. SESJE? Szczególnie latem, możemy zaobserwować rosnącą tendencję, na tego typu albumy. 

 


Czy każda z nas ma odpowiednie warunki? Ale co przez wyrażenie ,,odpowiednie warunki” rozumiesz? To długie czy krótkie nogi? Mały czy duży biust? 45kg czy 60kg? Szczupła czy pulchna twarz? Pytań można szukać w nieskończoność. Albo postawić sobie jedno, zasadnicze: czy jestem piękna, a może zaliczam się do brzydkich kobiet?
Coco Chanel mówiła, że nie ma kobiet brzydkich, są tylko zaniedbane. Czy więc wystarczy zrobić tylko odpowiedni make up, założyć super kieckę i pobiec na zdjęcia? Jeśli ma Cię to uszczęśliwić to TAK!

Najważniejsze to, to co masz w głowie i to czy lubisz samą siebie, czy akceptujesz własne ciało oraz swoją sylwetkę. Nie musisz być piękna dla kogoś, wystarczy być pięknym dla samego siebie! Zawsze znajdzie się druga osoba, która zacznie podważać Twój wygląd, próbować wprowadzić Cię w poczucie wstydu. Ale pamiętaj, że Ciebie stać na bycie piękną! Problem jest w tym, że część z nas się zaniedbuje. Być może wynika to z lenistwa czy z pewnej nie wiedzy, co zrobić by być piękną. Szukamy usprawiedliwień, a jednak chciałabym zaznaczyć, że dużo zależy od naszego wyglądu. To połowa sukcesu na przykład na rozmowie kwalifikacyjnej 😉

Nikt nie każe Wam wyglądać zawsze perfekcyjnie. Sama mogę się przyznać do tego, że lubię czasami założyć dres i śmigać w nim po domu, bez make up-u, w nieułożonych włosach i z odpryśniętym lakierem na paznokciach. To naturalne 🙂 Dla mnie taką ostoją jest dom rodzinny, gdzie nie czuję potrzeby zawsze wyglądać dobrze.

 

Próbuję łamać pewne konwenanse i starać się zapominać o jakiś krytyce z lat dzieciństwa. Jeśli nie wypada tego czy tego włożyć, bo to się kłóci z pewnymi poglądami wytworzonymi przez moich znajomych, to będę pierwszą osobą, która to założy. Bo jak coś mi się podoba, a komuś nie, to dlaczego mam się ograniczać. Ale jednak większość z nas wmawia sobie, że tego nie może zrobić czy że to nie wypada. Nie potrzebnie! To bariera w naszej głowie, która sprawia, że nie próbujemy wielu rzeczy.


Dąże do odpowiedzi na pytanie: Czy każda z nas może być modelką?
Możesz być modelką dla samej siebie, dla przyjaciół, znajomych czy rodziny. Bądź piękną dla siebie! I nie uważam tego za przesadną tolerancję czy wyrozumiałość. Zdjęcia, które robisz, okażą się świetną pamiątką za 20 lat. A jeśli sprawiają Ci radość, to w żadnym wypadku, nie ograniczaj się!

 

Do zobaczenia niebawem!
 ZDJĘCIA – KLAUDIA