NIEDOSKONAŁOŚCI I KOMPLEKSY

DSC02014
,,Ten cały wstyd, który odbiera Nam, Wam radość życia”
 

Brak akceptacji własnego Ja i próba dążenia do szukania idealnego JA, podziwianego przez wszystkich wokół, to problem, z którym boryka się większość kobiet. W dobie internetu, perfekcyjnych, błyszczących zdjęć w czasopismach ulegamy złudzeniu, że wszystko jest możliwe. Dążymy do nieistniejącego w rzeczywistości ideału, który jest uzyskiwany przy pomocy komputerowego retuszu. Gotowe tracić czas, energię i pieniądze. Wierzymy, że zgrabna sylwetka jest gwarancją powodzenia w życiu.

DSC02039 DSC02040DSC02041

,,Nigdy nie pokażę się w stroju kąpielowym na plaży” – tak zawsze twierdziłam, wymyślając przeróżne powody na wyjazdach, aby tego stroju nie włożyć. Sama, gdzieś po cichu krytycznie myśląc o własnym ciele i karcąc się za to, że nie spełniam wymogów koniecznych do bycia idealną, czując się mniej ważną i gorszą. Przyglądałam się innym i badałam co jest ze mną nie tak. Próbowałam powtarzać i naśladować ludzi wokół siebie, nie odczuwając z tego satysfakcji. Bo to nie byłam JA!

 Diagnoza: Sylwetka chłopięca modelkowa.

Dziś jestem zadowolona, że natura obdarzyła mnie smukłą i szczupłą sylwetką i wcale nie narzekam na braki kobiecych kształtów, bo odpowiednio ubrana mogę je w pewien sposób zaznaczyć. A wstyd własnego ciała, no cóż to siedzi gdzieś głęboko w głowie. Trzeba polubić siebie, zaakceptować własne ciało takim jakim jest. Bo ciało to my i jest ono naszą integralną częścią.

DSC02044 DSC02045 DSC02046

mix1

 ZDJĘCIA – MILENA WAWRZAK

 

6 Comments

Add Yours
 1. 5
  Martinni

  Zgadzam się z Tobą. Dzisiaj mało jest kobiet, bez kompleksów… o ile w ogóle istnieją takie, które niczym się nie przejmują i kochają siebie.Ale to poniekąd wina tych, którzy tworzą te „idealne” wzorce piękna. W każdym kobiecym poradniku, takie wzorce znajdziemy i próbujemy się do niech upodabniać. Wtedy, tak jak mówisz, nie jesteśmy sobą i ciągle szukamy w sobie złych stron i uchybień. Ale nie na tym życie polega! 🙂 Masz super figurę. Ja też borykam się z kompleksami, że jestem za koścista, za niska, że mam za chude stopy i nie mogę kupić tych super szpilek czy balerin. Ale jakoś to maskuję próbując wyćwiczyć pewność siebie. 😉

  • 6
   Kinga Iwanek

   Dziękuję 🙂 dokładnie tak, wzorców wszędzie jest pełno, niestety bardzo sztucznych. Mimo wszystko próbujemy się do nich upodabniać. Ważne, aby być pięknym w środku i starać się nie dać kompleksom! Trzymam za Ciebie kciuki i pozdrawiam cieplutko 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *