DSC02014
,,Ten cały wstyd, który odbiera Nam, Wam radość życia”
 

Brak akceptacji własnego Ja i próba dążenia do szukania idealnego JA, podziwianego przez wszystkich wokół, to problem, z którym boryka się większość kobiet. W dobie internetu, perfekcyjnych, błyszczących zdjęć w czasopismach ulegamy złudzeniu, że wszystko jest możliwe. Dążymy do nieistniejącego w rzeczywistości ideału, który jest uzyskiwany przy pomocy komputerowego retuszu. Gotowe tracić czas, energię i pieniądze. Wierzymy, że zgrabna sylwetka jest gwarancją powodzenia w życiu.

DSC02039 DSC02040DSC02041

,,Nigdy nie pokażę się w stroju kąpielowym na plaży” – tak zawsze twierdziłam, wymyślając przeróżne powody na wyjazdach, aby tego stroju nie włożyć. Sama, gdzieś po cichu krytycznie myśląc o własnym ciele i karcąc się za to, że nie spełniam wymogów koniecznych do bycia idealną, czując się mniej ważną i gorszą. Przyglądałam się innym i badałam co jest ze mną nie tak. Próbowałam powtarzać i naśladować ludzi wokół siebie, nie odczuwając z tego satysfakcji. Bo to nie byłam JA!

 Diagnoza: Sylwetka chłopięca modelkowa.

Dziś jestem zadowolona, że natura obdarzyła mnie smukłą i szczupłą sylwetką i wcale nie narzekam na braki kobiecych kształtów, bo odpowiednio ubrana mogę je w pewien sposób zaznaczyć. A wstyd własnego ciała, no cóż to siedzi gdzieś głęboko w głowie. Trzeba polubić siebie, zaakceptować własne ciało takim jakim jest. Bo ciało to my i jest ono naszą integralną częścią.

DSC02044 DSC02045 DSC02046

mix1

 ZDJĘCIA – MILENA WAWRZAK