DSC02360
Znowu przyszła, tak szybko się pojawiła obwieszczając koniec lata!
 
 
,,Kinga, rzucam hasło JESIEŃ, co widzisz?” Odpowiadam: wszystko to, czego moje oczy nie widziały przez ostatnie miesiące.
Czuję zapach porannej rosy wychodząc z rana na balkon, widzę mgłę, przez którą próbują przedrzeć się ostatnie promienie słońca, a delikatny wiatr muska mnie po ciele. I uśmiecham się, nie wiem czemu, ale jest mi nadzwyczaj dobrze. A taka chwila mogłaby trwać w nieskończoność, bo wiem, że zatrzymałam się i nie ważne, że tylko na moment, bo jest to moment, którym rozkoszuję się do końca dnia!

,,Hmmm, jesteś trochę dziwna. Dzień jak dzień, zaraz przyjdzie następny”-mówi. ,,Ale skoro już tak rozmawiamy sobie o jesieni, to opowiedz o jakimś wspomnieniu z dzieciństwa! Proszę.”

Jesienne wspomnienie z dzieciństwa? – pytam.

,,TAK, proszę.”

Grzyby, grzyby i grzyby. Zawsze babcia zabierała mnie na grzyby. Czasami chodziliśmy też całą rodziną. Las, zielony, nasiąknięty wodą mech i unoszące się gdzieś nad nami pojedyncze ptaki, gadające coś, w niezrozumiałym dla mnie języku. Tak, to było daaawnoo! Miałam wrażenie, że grzyby chowają się przede mną, bo w moim koszyku było ich najmniej. Jedna, druga, trzecia godzina, a ja dalej zostawałam w tyle. Zdenerwowana całą sytuacją, szłam przy samej drodze, śpiewając coś zachęcającego i licząc, że może grzyby wyjdą mi naprzeciw. Nie działało, więc zaczynałam śpiewać sprośne piosenki, aż nagle pojawił się ktoś obcy, a ja cała czerwona ze wstydu, pognałam przed siebie, gubiąc to co już wcześniej udało mi się znaleźć.

,,Twoje marzenie na teraz?”

Aby piękna, kolorowa jesień, która już niebawem nas zaczaruje trwała jak najdłużej! Uwielbiam ją taką. Wszystko co zimne i mokre … nie, nie myślę teraz o tym. Chciałabym móc cieszyć się piękną pogodą jak tylko długo będzie to możliwe.

A teraz mam coś dla Ciebie! Ja nie będę zadawać Ci pytań, po prostu spójrz i rozkoszuj się tym.

 ,,Co to jest?”

MIKROMUSIC i ich ,,Jesień”

DSC02150 DSC02148 DSC02262 DSC02170 DSC02176 DSC02326 DSC02320 DSC02334 DSC02357
 ZDJĘCIA – DARIA IWANEK