IMG_7709
,,Kinga gdzie byłaś?” Odpowiadam: tu i tam, robiliśmy zdjęcia. 
,,Pokaż”.
Czekaj mam jedno snapchatowe, reszta dojdzie niedługo. 
Mówi tylko: ,,Pincessa i jej zamek”.
I tak oto powstaje temat kolejnej notki, której autorem przypadkowo staje się jeden z moich kolegów!

Księżniczka, czyli córka księcia. Coś jeszcze? Hmmm, może mała, rozkapryszona gówniara w koronie. Wyniosła i zimna? Mówi cały czas o sobie, żąda pomocy ze wszystkich możliwych stron i wymaga specjalnego traktowania. Żyje we własnym świecie, do którego nie chętnie wpuszcza nowe osoby.
A jaka jest współczesna księżniczka? Nie, to złe pytanie. Jaka jest współczesna kobieta? Czy jest podobna to takiej księżniczki ze stereotypu? 
Chwila myślę … współczesna kobieta na pewno powinna być SILNA! Powinna brać los w swoje ręce i nie oglądać się do tyłu. Niezależna, mądra, potrafiąca walczyć o swoje. Nie powinna się powstrzymywać od osiągania swoich celów i spełniania marzeń. 
Co do tego ma teraz postać księżniczki? Jeśli przełamiemy swoje stereotypowe myślenie, wyrzucimy z głowy obraz przedstawiony przeze mnie na początku tekstu to może dostrzeżemy jakieś inne oblicze tej postaci. Pamiętacie bajki, które na dobranoc opowiadały Wam babcie? To właśnie dzięki tym historią, większość z nas marzyła o byciu księżniczką, taką dobrą, wrażliwą i pełną miłości do innych dziewczyną. 
Czy więc w dzisiejszym świecie można ocalić w sobie coś z księżniczki, spełniając jednocześnie wszystkie wymagania i trudy bycia współczesną kobietą? 
Z pewnością tak, ale twierdzę, że trzeba spełnić kilka istotnych elementów.

IMG_7566 IMG_7584 IMG_7624
 
1. PIĘKNE ŻYCIE. Dbaj o siebie! O swój wygląd, swoje wnętrze, swój sposób bycia tu i teraz, ponieważ księżniczki żyją pięknie.W trudach codziennego życia nie zapominaj o wyjątkowych okazjach. Raz na jakiś czas włóż elegancką sukienkę, pomaluj na czerwono paznokcie i użyj ulubionych perfum! Wyjdź do teatru zamiast do kina i choćbyś miała pójść tam sama, to zrób to dla siebie! Trzeba karmić się najlepszymi kąskami sztuki i kultury, sięgać po to co wartościowe 🙂
2. BEZPIECZEŃSTWO. Skąd je czerpać? Skąd Ty je czerpiesz na co dzień? Trudne pytanie. A przecież prawdziwa księżniczka pewnie porusza się po swoim królestwie. Zna jego granice, które mają być chronione przez wiernych rycerzy! Może to być na przykład Twój tata, jak to jest w moim przypadku, ale również brat, partner czy mąż. Ważna jest również rodzina, przyjaciele, znajomi, na których możesz liczyć. Dobrze mieć poczucie bezpieczeństwa w tak dziwnej rzeczywistości.
3.RELACJE. Jak traktujesz ludzi? Czy jesteś miłą, otwartą osobą, odnosisz się do każdego z szacunkiem? Jeśli tak, to to już może czynić Cię księżniczką! : ) Starasz się nie plotkować, nie obrażać, nie knuć intryg czy narzekać na wszystko. Zamiast tego służysz pomocą innym, słuchasz, rozmawiasz, udzielasz porad i cieszysz się, że możesz spędzać z nimi miło czas. Ponadto masz swoje zasady, których starasz się przestrzegać. Księżniczki znają swoje granice i nikomu nie pozwolą ich przekroczyć. Jeśli ktoś wyprowadzi Cię z równowagi, to może lepiej wyjść i złapać kilka głębokich oddechów , by móc wrócić z powrotem. Ja do tego doszłam kilka dni temu i to naprawdę działa. W końcu przypominam, jesteśmy księżniczkami i nie warto tracić nerwów i energii na zbędne działania! ; )
4.GODNOŚĆ. Droga do niej jest długa, bo to droga do Twojego serca. To tam mieszka pełna miłości, wspaniała i godna królewskiego życia kobieta. Która zna swoją wartość! Ale nie wycenia siebie ponad innych, tylko posiada zdrowe poczucie własnego ja. Wie co dla niej jest ważne, nad czym musi jeszcze popracować, co poprawić i w czym się sprawdzić. A myślenie o sobie z godnością sprawia, że tak jesteśmy odbierane przez otoczenie.
5.WRAŻLIWOŚĆ. Boli mnie to kiedy widzę wulgarne dziewczyny, tak bardzo pewne siebie, nie mające moim zdaniem za grosz kobiecości w sobie. Bo możesz być obdarzona atutami od natury i powiesz mi, że to czyni Cię prawdziwą kobietą, a ja odpowiem, że to nie prawda. Każda księżniczka musi być delikatna i wrażliwa! Tak piszę, że masz być również SILNA, ale pamiętaj, że płacz czy wzruszenie jest czymś naturalnie ludzkim. Możesz płakać w ukryciu, tak jak ja to robię, a wzruszać się na potęgę, nawet najdrobniejszymi szczegółami. Bo świat potrzebuje Twojej czułości i wrażliwości, uwierz, a wtedy stanie się to najcenniejszym skarbem Twojego królestwa!
 IMG_7706 (1) IMG_7721 IMG_7728 IMG_7731 IMG_7743
ZDJĘCIA – ALEKSANDRA SKORUPA