Psychologowie są zgodni, co do tego, że posiadanie siostry pomaga radzić sobie z przeciwnościami losu, sprawia, że jesteśmy o wiele bardziej pozytywnie nastawione do życia i szczęśliwsze, a co za tym idzie mamy najbardziej wiernego przyjaciela forever!

Dla mnie moje dwie siostry są jednymi z najważniejszych osób na świecie! Różnie bywało, często się kłóciłyśmy, miałyśmy ochotę jedna, drugą i trzecią udusić, a później nie odzywałyśmy się do siebie przez kilka dni. Mimo wszystko uwielbiamy się i dziś przedstawiamy kilka powodów, dla których dobrze jest mieć SIS!

1.,,Wspólna szafa” – to chyba jeden z najważniejszych argumentów : D Możemy wymieniać się ubraniami. Moja 15-letnia siostra bardzo chętnie korzysta z moich zasobów ubraniowych i gdy tylko ma okazję pożycza, co jej się podoba.
2. Porady – to ja jestem tu podobno tą bardziej mądrzejszą, do której dzwoni się i pyta o zdanie. Ale często zdarza się, że również moja osoba potrzebuje wsparcia, zrozumienia i otuchy, więc sięgam po telefon i wystukuje numer do Darii.
3. Miłe spotkania – gdy nie jest się częstym gościem w domu, każde spotkanie staje się bardziej wyczekiwane. Nawet nudne siedzenie na huśtawce w ogrodzie sprawia dużą przyjemność, gdy jesteśmy wszystkie trzy razem.
4. Bez udawania! – przy siostrach zawsze mogę być sobą i to na szczęście działa w dwie strony.
5. Dzielenie się jedzeniem – a raczej słodyczami! Nic się nie uchowa! Nawet najmniejszy kawałek czekolady zostanie skonsumowany przez najmłodszą. A ze słodziakiem się nie podzielisz? Wiadomo, że oddasz wszystko!
6. Porozumiewawcze kody – tajemne znaki, które tylko my znamy. Wystarczy, że jedna spojrzy na drugą i już wie, o co chodzi : )
7. Brak tabu – nawet jeśli jesteśmy na siebie złe, to i tak powiemy sobie o wszystkim, zachowując dyskrecje i proponując pomoc, jeśli jest potrzebna. W końcu od czego ma się siostrę!
8. Szczera krytyka -obiektywizm jest najważniejszy! W naszych relacjach żadna nie powie drugiej, czegoś niezgodnego z prawdą. Jeśli faktycznie w czymś wyglądam źle, to moje siostry są najpierwszymi, które zwrócą na to uwagę i powiedzą, bez zbędnego udawania, że jest nie w porządku.
9. Najwięcej wspomnień – wspólne wyjazdy, kolonie, obozy, święta … całe życie! Z nimi dzielę ogromny kawałek żywota, dlatego są mi najbliższe.
10. ,,Dwie lwice” a nawet TRZY – zawsze staniemy w swojej obronie, choćby nie wiem, co się działo.

Mając młodsze siostry automatycznie stajesz się dla nich autorytetem, który śledzą, podpatrują i starają się naśladować. A jeśli szukają własnej drogi, to w oparciu o Twoje zdanie, które szanują, nawet jeśli czasami tego nie widać. Dlatego dobrze jest utrzymywać z nimi dobre relacje i starać się je codziennie pielęgnować.

***

Poza tym, moje siostry mają swój udział w prowadzeniu tego bloga, za co z całego serducha im dziękuję!

DSC05039 DSC05032

DSC05035

DSC05043 DSC05080 DSC05091 DSC05092 DSC05110 DSC05119 DSC05122 DSC05126 DSC05130 DSC05137 DSC05139 DSC05152 DSC05151 DSC05155 DSC05157

ZDJĘCIA – DARIA IWANEK 

siostry