it’s OK to have sisters!

Psychologowie są zgodni, co do tego, że posiadanie siostry pomaga radzić sobie z przeciwnościami losu, sprawia, że jesteśmy o wiele bardziej pozytywnie nastawione do życia i szczęśliwsze, a co za tym idzie mamy najbardziej wiernego przyjaciela forever!

Dla mnie moje dwie siostry są jednymi z najważniejszych osób na świecie! Różnie bywało, często się kłóciłyśmy, miałyśmy ochotę jedna, drugą i trzecią udusić, a później nie odzywałyśmy się do siebie przez kilka dni. Mimo wszystko uwielbiamy się i dziś przedstawiamy kilka powodów, dla których dobrze jest mieć SIS!

1.,,Wspólna szafa” – to chyba jeden z najważniejszych argumentów : D Możemy wymieniać się ubraniami. Moja 15-letnia siostra bardzo chętnie korzysta z moich zasobów ubraniowych i gdy tylko ma okazję pożycza, co jej się podoba.
2. Porady – to ja jestem tu podobno tą bardziej mądrzejszą, do której dzwoni się i pyta o zdanie. Ale często zdarza się, że również moja osoba potrzebuje wsparcia, zrozumienia i otuchy, więc sięgam po telefon i wystukuje numer do Darii.
3. Miłe spotkania – gdy nie jest się częstym gościem w domu, każde spotkanie staje się bardziej wyczekiwane. Nawet nudne siedzenie na huśtawce w ogrodzie sprawia dużą przyjemność, gdy jesteśmy wszystkie trzy razem.
4. Bez udawania! – przy siostrach zawsze mogę być sobą i to na szczęście działa w dwie strony.
5. Dzielenie się jedzeniem – a raczej słodyczami! Nic się nie uchowa! Nawet najmniejszy kawałek czekolady zostanie skonsumowany przez najmłodszą. A ze słodziakiem się nie podzielisz? Wiadomo, że oddasz wszystko!
6. Porozumiewawcze kody – tajemne znaki, które tylko my znamy. Wystarczy, że jedna spojrzy na drugą i już wie, o co chodzi : )
7. Brak tabu – nawet jeśli jesteśmy na siebie złe, to i tak powiemy sobie o wszystkim, zachowując dyskrecje i proponując pomoc, jeśli jest potrzebna. W końcu od czego ma się siostrę!
8. Szczera krytyka -obiektywizm jest najważniejszy! W naszych relacjach żadna nie powie drugiej, czegoś niezgodnego z prawdą. Jeśli faktycznie w czymś wyglądam źle, to moje siostry są najpierwszymi, które zwrócą na to uwagę i powiedzą, bez zbędnego udawania, że jest nie w porządku.
9. Najwięcej wspomnień – wspólne wyjazdy, kolonie, obozy, święta … całe życie! Z nimi dzielę ogromny kawałek żywota, dlatego są mi najbliższe.
10. ,,Dwie lwice” a nawet TRZY – zawsze staniemy w swojej obronie, choćby nie wiem, co się działo.

Mając młodsze siostry automatycznie stajesz się dla nich autorytetem, który śledzą, podpatrują i starają się naśladować. A jeśli szukają własnej drogi, to w oparciu o Twoje zdanie, które szanują, nawet jeśli czasami tego nie widać. Dlatego dobrze jest utrzymywać z nimi dobre relacje i starać się je codziennie pielęgnować.

***

Poza tym, moje siostry mają swój udział w prowadzeniu tego bloga, za co z całego serducha im dziękuję!

DSC05039 DSC05032

DSC05035

DSC05043 DSC05080 DSC05091 DSC05092 DSC05110 DSC05119 DSC05122 DSC05126 DSC05130 DSC05137 DSC05139 DSC05152 DSC05151 DSC05155 DSC05157

ZDJĘCIA – DARIA IWANEK 

siostry

1 Comment

Add Yours
  1. 1
    Makeuphaircare

    Też mam 3 młodsze siostry i nie wyobrażam sobie bez nich życia.Teraz gdy jestem za granicą doceniam tak na prawdę co to znaczy mieć siostrę obok siebie, zawsze chciałam sobie od nich odpocząć bo zawsze któraś coś chciała i denerwowało mnie to,a teraz oddałabym wszystko że mieć chodziaz jedna tutaj ;(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *