ZIELONY SZCZECIN

Z końcem maja miałam przyjemność gościć w mieście, które obfituje żywiołową zielenią! Tylu parków, terenów spacerowych i miejsc rekreacyjnych nie widziałam w żadnym innym mieście wojewódzkim.

*****

To, co wywarło na mnie niesamowite wrażenie od pierwszego ujrzenia, to zdecydowanie Park Kasprowicza, w którym znajduje się jezioro o bardzo bajkowej nazwie – Rusałka. Urokliwe widoki, różne gatunki drzew, duża fontanna, mostek z kłódkami zakochanych oraz bujna roślinność sprawiają, że chce się pozostać w tym miejscu jak najdłużej.
Na zdjęciach, które prezentuje w dzisiejszej notce możecie również oglądać Plac Jasne Błonia o układzie obszernego zieleńca. Po obu stronach biegną aleje obsadzone rzędami platanów, a w centralnej części znajdują się pomniki upamiętniające ważne wydarzenia w życiu mieszkańców Szczecina. Pomnik Czynu Polaków zwrócił moją uwagę swoją monumentalnością i wysokością, czułam się przy nim malutka.

To tylko mały zalążek zielonych miejsc, które możecie znaleźć w Szczecinie. Miasto to emanuje przyrodą, co jest szczególną ozdobą i zarazem chlubą tego miejsca. Idealne dla spragnionych trochę natury!

DSC06236 DSC06242 DSC06240

DSC06245 DSC06265

PicMonkey Collage

DSC06196

DSC06219

DSC06200DSC06153DSC06158DSC06189

DSC06154DSC06161

DSC06167 DSC06193

ZDJĘCIA – Paula Sulima i ja 

(pomoc techniczna – Paweł Styczeń) 

Separator image Posted in Miejsca.

15 Comments

Add Yours
  • 3
   Kinga Iwanek

   Dziękuję bardzo, ja od Szczecina mieszkam ponad 700 km 😉 to dopiero pierwsza część szczecińskiego zwiedzania.
   Pozdrawiam cieplutko 😉

 1. 5
  Magymany

  To moje rodzinne miast, w którym aktualnie żyję. Jest cudowne, wszędzie jest zielono i zadbanie. Liczę, że i tobie się spodobało. Pozdrawiam <3 <3 <3. Zapraszam do mnie Magymany.blogspot.com

 2. 13
  Ayuna

  W Szczecinie jestem rzadko, mieszkam w górach a Szczecin jest nad morzem więc pociągiem mam mniej więcej 12 godzin jazdy 🙂 ale nie zmienia to faktu że tam bywam bo mam tam rodzinę 🙂 cudowne zdjęcia!
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  w wolnej chwili zapraszam do siebie ♥

  • 14
   Kinga Iwanek

   Powiem Ci, że ja jechałam z Lublina do Szczecina jakieś 10 godzin, bo chyba dłuższą trasą : //
   Masz rodzinę tam, to suuper, możesz wpadać! A relaks gwarantowany! Tym bardziej, że niedaleko do morza, to można ciekawie wakacje spędzić 😉
   Również pozdrawiam :*

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *