Jak idealnie spakowac walizkę

Jest lato, cały czas trwają wakacje, także wyjazdy są na porządku dziennym. A jak podróże, czy te małe bądź i duże to tak czy siak trzeba się spakować. Najgorszy koszmar, dla tych, którzy nie mogą się zdecydować co ze sobą zabrać, bo wydaje im się, że jest tyle rzeczy, które będą każdego dnia potrzebne. Spokojnie, ja też tak miałam, ba, nadal mam, ale staram się nad tym panować i uczę się jak skutecznie dopiąć walizkę, tak by mój bagaż dotarł w całości na miejsce. Dziś zdradzam Wam kilka sprawdzonych trików na idealne pakowanie, mając nadzieje, że chociaż część z nich wykorzystacie w najbliższej przyszłości .

1. Jak najmniejszy bagaż
Zanim zaczniemy się pakować musimy wybrać odpowiednią walizkę, torbę bądź plecak. Co wygodniejsze? Zależy co ze sobą zabieramy i na ile dni jedziemy, czy będzie to ciężki bagaż czy może jednak oscyluje w granicach przyzwoitych kilogramów. Bo musimy pamiętać o naszym kręgosłupie, który cierpi, kiedy taszczymy coś ciężkiego na plecach. Dlatego im lżejszy bagaż tym lepiej. Nawet walizka nie daje nam gwarancji lekkości, jeśli napakujemy do niej mnóstwa zbędnych rzeczy. Przy wsiadaniu czy wysiadaniu z pociągu, autobusu, samochodu nasze mięśnie muszą się napracować, aby podnieść taki bagaż podróżny.

2.Sprawdź pogodę
Koniecznie! Jeśli wybierasz się nad morze i myślisz, że cały czas będzie ciepło czy jedziesz w góry i podejrzewasz, że temperatura będzie utrzymywać się w granicach 20 stopni. Nic bardziej mylnego! Pogoda spłatała Nam już nie jednego figla, dlatego lepiej być przezornym i zawsze zabrać, ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy czy ciepłą bluzę, tym bardziej, jeśli nie chcemy całego wyjazdu spędzić w hotelu.

3.Nie pakuj się na ostatnią chwilę
Ja często popełniam ten błąd, że pakowanie urządzałam na kilka ostatnich godzin przed wyjazdem i zazwyczaj w nocy, kiedy z rana już ruszam w trasę. Później nie mam kilku ważnych rzeczy, które jak się okazało były niezbędne. Dlatego sporządź już wcześniej listę stałych elementów: dokumenty, leki, ładowarka, słuchawki itp. i rozpocznij pakowanie kilka dni wcześniej.

4.UBRANIA
Zawsze za dużo i zawsze sporo zbędnych. Staram się ograniczać i tak o to dobieram gotowe zestawy. Na kilka dni przed wyjazdem staje przed szafą i zastanawiam się, co wpakować do walizki. Jeśli wyjeżdżam gdzieś na tydzień, to nie zabieram ze sobą 7 par butów. Wszystko dobieram tak, aby można było poszczególne elementy ubioru dopasować do siebie i wykorzystać kilka razy.
I pamiętaj ubrania rolujemy, w ten sposób zaoszczędzamy sporo miejsca. A to, co delikatne składamy w kostkę i umieszczamy na wierzchu zrolowanych ubrań.

KOSMETYKI
Z tym faktycznie jest problem, bo butelka od szamponu czy odżywki jest spora. Podobnie z kremami, balsamami czy kosmetykami do pielęgnacji twarzy. Dlatego fajnym rozwiązaniem jest przelewanie takich produktów do o wiele mniejszych buteleczek.
Jeśli chodzi o produkty do makijażu, to zabierz ze sobą te naprawdę niezbędne. Nie potrzebne Ci 20 kolorów szminek czy trzy, ogromne paletki cieni. Wybierz to, co sprawdzone i konieczne. W lato jest ciepło, dlatego nakładanie grubej warstwy tapety nie ma sensu, bo i tak wszystko spłynie.

6.DODATKI
Podobno jest kilka naprawdę ciekawych trików na przechowanie tego rodzaju rzeczy. Na przykład kolczyki. Wystarczy wykorzystać guziki od koszuli i wpiąć w nie wybrane przez nas pary kolczyków. Łańcuszki i naszyjniki natomiast wkładamy do słomki, dzięki temu bezpieczne i nie pogubione docierają na miejsce.
Torebki – jeśli jedna na każdy dzień, to pół walizki mogłoby być wypełnioną nimi po brzegi : D Dlatego najbardziej poręczne i uwielbiane przeze mnie torby, to te szmaciane z modnymi nadrukami. Po złożeniu zajmują naprawdę bardzo mało miejsca.
Natomiast buty możecie wykorzystać jako przechowywacz skarpetek i ochrona przed odkształceniami.

Pamiętajcie, że to w jaki sposób spakujecie swoje rzeczy zależy od tego, gdzie się wybieracie, ponieważ nie ma uniwersalnego sposobu pakowania. Możecie wykorzystać pomysły, które podsunęłam Wam w tej notce, ale czekam też na Wasze rady! : )
Udanego i sprawnego pakowania oraz aktywnie spędzonych ostatnich tygodni wakacji!