IMG_1252 — kopia

Dzień dobry! Cześć! Dziś zwracam się wprost do wszystkich stałych Czytelniczek, jak i tych nowych, które jest mi miło powitać. Ten tekst jest skierowany do każdej z Was, dlatego zależy mi, abyście wytrwały do końca, a później podzieliły się swoimi opiniami.
O co chodzi? Otóż w tym roku chciałam zająć się poważnie szeroko pojętym rozwojem młodych kobiet. Przygotowywać materiał na blog, który będzie w odpowiedni sposób Wam służyć. Jednak zanim zacznę publikować artykuły potrzebuję odpowiedzi z Waszej strony.
Czego konkretnie oczekuje?

Postanowiłam zapytać Was z jakimi problemami się borykacie. Tak, dokładnie Ty, Ty i Ty : ) Możesz również zapytać o to swoją przyjaciółkę, koleżankę, siostrę.
Z czym sobie nie radzisz? Czy dotyka Cię nierówność? Czy rezygnujesz ze swoich marzeń, pasji, zainteresowań, a jeśli tak, to dlaczego? Czy próbujesz je odkrywać ? Czy korzystasz z pełni życia i czerpiesz z niego garściami? Co Cię ogranicza? Czego się boisz? Czy czujesz się niepotrzebna? Czy masz problem z zaakceptowaniem tego jaka jesteś? Czy lubisz swoje życie?
Pytań mogłabym stawiać mnóstwo. Ponieważ każda z Nas ma swoje lęki, każda z Nas zajmuje się czymś innym i na co innego zwraca uwagę. A ja nie jestem ideałem, nikt nie jest! Dlatego chciałabym wspólnie z Wami odnaleźć w życiu pewną równowagę w pełnieniu wielu ról na co dzień.
Zauważcie, że w dzisiejszym świecie w cenie wciąż są typowo męskie cechy, liczy się przebojowość, siła czy rywalizacja. Nie mówię, że jest to złe. Ale chciałabym nauczyć Was łączenia tych cech z kobiecą lekkością, łagodnością, zaufaniem i wolnością. Znaleźć złoty środek w byciu młodą, aktywną, w pełni realizującą się kobietą. Znaleźć kontrolę, zaakceptować swoje ciało i stać się podmiotem swojego życia.
Chciałabym, abyś opisała mi swoje doświadczenia, swoje lęki. Pozwolą mi one tworzyć dla Ciebie materiał, z którego mam nadzieje będziesz mogła wiele wywnioskować i odzyskać swoją tożsamość. Będzie mi miło wymienić z Tobą mailową korespondencję.
Na Twój list czekam tutaj: kinganawieszaku@wp.pl
Do usłyszenia!

Fot. Patrycja Januszko