Z jakimi problemami boryka się współczesna, młoda kobieta? #rozwój osobisty kobiet

IMG_1252 — kopia

Dzień dobry! Cześć! Dziś zwracam się wprost do wszystkich stałych Czytelniczek, jak i tych nowych, które jest mi miło powitać. Ten tekst jest skierowany do każdej z Was, dlatego zależy mi, abyście wytrwały do końca, a później podzieliły się swoimi opiniami.
O co chodzi? Otóż w tym roku chciałam zająć się poważnie szeroko pojętym rozwojem młodych kobiet. Przygotowywać materiał na blog, który będzie w odpowiedni sposób Wam służyć. Jednak zanim zacznę publikować artykuły potrzebuję odpowiedzi z Waszej strony.
Czego konkretnie oczekuje?

Postanowiłam zapytać Was z jakimi problemami się borykacie. Tak, dokładnie Ty, Ty i Ty : ) Możesz również zapytać o to swoją przyjaciółkę, koleżankę, siostrę.
Z czym sobie nie radzisz? Czy dotyka Cię nierówność? Czy rezygnujesz ze swoich marzeń, pasji, zainteresowań, a jeśli tak, to dlaczego? Czy próbujesz je odkrywać ? Czy korzystasz z pełni życia i czerpiesz z niego garściami? Co Cię ogranicza? Czego się boisz? Czy czujesz się niepotrzebna? Czy masz problem z zaakceptowaniem tego jaka jesteś? Czy lubisz swoje życie?
Pytań mogłabym stawiać mnóstwo. Ponieważ każda z Nas ma swoje lęki, każda z Nas zajmuje się czymś innym i na co innego zwraca uwagę. A ja nie jestem ideałem, nikt nie jest! Dlatego chciałabym wspólnie z Wami odnaleźć w życiu pewną równowagę w pełnieniu wielu ról na co dzień.
Zauważcie, że w dzisiejszym świecie w cenie wciąż są typowo męskie cechy, liczy się przebojowość, siła czy rywalizacja. Nie mówię, że jest to złe. Ale chciałabym nauczyć Was łączenia tych cech z kobiecą lekkością, łagodnością, zaufaniem i wolnością. Znaleźć złoty środek w byciu młodą, aktywną, w pełni realizującą się kobietą. Znaleźć kontrolę, zaakceptować swoje ciało i stać się podmiotem swojego życia.
Chciałabym, abyś opisała mi swoje doświadczenia, swoje lęki. Pozwolą mi one tworzyć dla Ciebie materiał, z którego mam nadzieje będziesz mogła wiele wywnioskować i odzyskać swoją tożsamość. Będzie mi miło wymienić z Tobą mailową korespondencję.
Na Twój list czekam tutaj: kinganawieszaku@wp.pl
Do usłyszenia!

Fot. Patrycja Januszko 

Separator image Posted in Rozwój.

6 Comments

Add Yours
 1. 1
  Martielifestyle

  Moim zdaniom, nam kobietom brakuje odwagi do samorelizacji się. Dlatego Twoja inicjatywa jest jak najbardziej pożądana. Musimy zacząć już teraz, póki mamy młodość zadbać o siebie i swoje pragnienia. Wybierać zawód, prace, szkołę czy studia, które spełnią nas i tylko nas ! I druga sprawa, zacznijmy myśleć o sobie, trochę egoistycznie, nie oglądając się na innych nie idąc za schematem: matka, żona, gospodyni! Według mnie w dzisiejszych czasach wiele dziewcząt myśli, że spełni je rodzina, dom i gromadka dzieci. Zacznijmy zgłębiać siebie i żyć po swojemu, łamać schematy i robić rzeczy, których jeszcze nikt się nie odważył! Pokażmy wszystkim, że kobieta nie musi być tylko piękna, wiecznie młoda i zgrabna, ale przede wszystkim spełniona, szczęśliwa, żyjąca na swoich własnych zasadach! Piękna inicjatywa!

 2. 3
  anna tajemnicza

  Gdybym miała wypisać swoje lęki, brakło by strony 😉 Człowiek nieśmiały i niepewny swej wartości ma ciężko … taka jestem ;(

 3. 4
  Natalia Klaudia

  Jeśli chodzi o mnie to jestem typem marzycielki wiele bym chciala a nie bardzo radze sobie z ich realizacja lecz chce zaczac nad tym pracowac i posty tego typu coraz bardziej do mnie przemawiaja:) dziekuje Ci
  thecloudybrunette.blogspot.com

 4. 5
  Pokularna

  Pomysł na serie jest cudowny <3 Czekam z niecierpliwością.
  U mnie z taką trochę dyskryminacją płci spotkałam się na uczelni ( typowo ścisły kierunek), ale oczywiście sobie poradziłam. Nie dam sobie w kaszę dmuchać ( oczywiście wszystko zgodnie z zasadami dobrego wychowania). Jeżeli chodzi o kwestie zawodowe to na szczęście spotkałam się tylko raz z takim założeniem, że jak kobieta to nie może np mieć stanowiska kierowniczego. Jednak sumienna praca i odpowiednie zachowanie ( profesjonalizm) dają wiele i są dobrą bronią. Najważniejsze, że skuteczną. Obecnie jestem zadowolona, że jestem w tym momencie w którym jestem i więcej babeczek w zespole niż panów 🙂 Jednak każdy ma równe szanse.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *