la_la_land-262021831-large

Ogromne zamieszanie wokół musicalu ,,La La Land” sprawiło,że ja również postanowiłam wybrać się do kina i sprawdzić, o co tak dokładnie tyle szumu. W końcu produkcję, która jest nominowane, aż w 14 kategoriach do Oscara, wypadałoby zobaczyć. Część moich znajomych zachwycała się filmem, bardzo wysoko go oceniając. To w pewien sposób zmotywowało mnie do tego, aby całość zobaczyć na wielkim ekranie. I przyznam się, że troszeczkę się rozczarowałam.

Akcja filmu dzieje się w Los Angeles, mieście, gdzie wielu próbuje podążać za swoimi marzeniami. To tam spotykają się Sebastian (w tej roli Ryan Gosling) oraz Mia (Emma Stone). On kocha jazz, jest pianistą w knajpie. Ona początkująca aktorka, która chwilowo pracuje jako kelnerka. Zakochują się w sobie, jednak każde z nich goniąc za karierą i własnymi pragnieniami doprowadza do tego, że ich związek zostaje wystawiony na wiele prób.

Co mi się podobało? Na pewno kostiumy i scenografia! Zawsze zwracam uwagę jak są ucharakteryzowani i ubrani aktorzy. Muzyka! Świetna, ,,City of Stars” z pewnością na długo pozostanie w mojej głowie. Ten kawałek zdecydowanie mogę Wam polecić, już teraz do posłuchania! Zresztą jak zerknięcie na zdjęcie poniżej, zostało uchwycone, kiedy w tle słychać było tę piosenkę : )
Nie podobało mi się, że wszystko było tak bardzo przewidywalne. Ja jestem widzem dość wymagającym, który lubi być zaskakiwany. I tutaj mi tego niestety brakowało. Wiem, musicale są banalne i nie powinnam się spodziewać, że nagle zza ściany wyłoni się zombie, bo to nie ten gatunek. Aczkolwiek brakowało mi, hmm wiecie odrobiny takich momentów w filmie, które by mnie bardzo zszokowały czy zdziwiły.
Jednak wszystkim tym, którzy kochają musicale polecam wybrać się na tę produkcje. Fani muzyki jazzowej myślę, że też odkryją coś dla siebie! Wczują się w rytm i brzmienie trąbek czy klawiszy oraz resztę rewelacyjnych dźwięków! To jest to, co tworzy cały klimat i co mnie zdecydowanie kupiło.

IMG_1647

A Wy już byłyście na ,,La La Land”, czy się dopiero wybieracie?
A może polecacie coś innego?