IMG_0102

„Poszukiwanie tożsamości stanowi formę komunikacji, tyle że z samym sobą.”
Alan Aldridge

Szukałam definicji kobiecości. Nie znalazłam jednej, konkretnej, która by mnie usatysfakcjonowała. Bardzo lubię opierać się na konkretach, w tej kwestii się nie dało. Zastanawiając się dlaczego o jednej z Nas mówi się, że jest bardziej kobieca, a o drugiej, że mniej, doszłam do wniosków, że oceniamy po wyglądzie, przypisując etykietki. Nagrody Nobla za to odkrycie nie dostanę, ale próbując sobie odpowiedzieć na pytanie: co to takiego kobiecość, stwierdzam, że patrzenie i wnioskowanie tylko na podstawie wyglądu sprowadziłoby do oceny kogoś bez zauważania jego emocji i potrzeb wyższych. A przecież kobiecość to nie tylko to czym obdarzyła bądź nie obdarzyła Cię natura, to głównie Twoje wnętrze.

Ponieważ każda z Nas jest inna i każda uosabia w sobie różne cechy, stworzyłam dla Was serię artykułów związanych z tym jakie jesteśmy i jakie role musimy przyjmować. Dziś zaczynamy od kobiety aktywnej!
Czyli jakiej?

Taka kobieta na pewno nie ma czasu na nudę. Swój dzień planuje z odpowiednim wyprzedzeniem. Podąża za swoimi pasjami i marzeniami, jednakowoż twardo stąpając po ziemi. Jej głowa jest pełna pomysłów. Jest szczęśliwa, kiedy działa. Dlatego chętnie angażuje się w różne, ciekawe dla niej projekty. Stawia sobie kolejne zadania do wykonania, przy czym uczy się i obfituje w nowe doświadczenia. Ciągle poszukuje, rozwijając się przy tym umysłowo, emocjonalnie i fizycznie. Nie pozwala sobie na stagnację. Z pewnością jest osobą niezależną, która nie daje sobą rządzić. Ma własne zdanie, które może zmodyfikować, jeśli otrzyma logiczne kontrargumenty. Jest pewna siebie, dążąca do wyznaczonych celów, świadoma swojej osoby, nie narzekająca i silna. Ale przy tym uśmiechnięta, szalona, naturalna i opiekuńcza.
W związku wyobrażam sobie, że jest to osoba, która opiera wszystko na przyjaźni, wzajemnym zaufaniu i partnerstwie. Nie da się stłamsić i odebrać tego co jej. Będzie potrafić pogodzić role żony, matki ze swoimi obowiązkami w pracy. I nie dopuści do tego, aby przypadek decydował o jej szczęściu.
A jaka według Was jest kobieta aktywna?

IMG_0052 IMG_0184 IMG_0039 IMG_0109

IMG_0056 IMG_0132 IMG_0131 IMG_0022 IMG_0180

ZDJĘCIA – PAULA SULIMA