IMG_4229

Kiedyś jak byłam mała chciałam bardzo zostać piosenkarką, później marzyłam o aktorstwie, a w liceum o byciu dziennikarzem. Moje marzenia zostały trochę zmodyfikowane przez życie i decyzje, które podejmowałam, ale na razie nie narzekam. Bo jeśli jest tylko chęć na realizowanie ich, to nie widzę problemu w dążeniu krok po kroku do spełnienia tego, o czym marzymy. A jak jest z młodymi pisarzami i ich marzeniami?

Większość tworzy do szuflady, zapisując setki kartek, albo tylko jedną, bardzo wartościową. Być może taka kartka wpadnie w ręce kogoś z rodziny, przyjaciela, albo zostanie tam już na zawsze. Jeśli jest to coś wyjątkowego, to dlaczego by nie podzielić się tym ze światem. Jest pewne miejsce, do którego może zgłosić się każdy początkujący pisarz. Nazywa się Dlaczemu.pl To tam poszukiwane są głównie osoby, które chcą rozwijać swój talent i wyjść poza pisanie do biurka. I nie jest ważne ile masz lat. Jeśli Twoją pasją jest tworzenie to odwiedzenie tego wydawnictwa może okazać się strzałem w dziesiątkę. Swoją siedzibę mają w Warszawie, co nie oznacza, że ograniczają się tylko do tego miasta. Wspierane są osoby z całej Polski. Zapytałam Redakcji kto kryje się pod pojęciem młodego autora, o którym możesz przeczytać na stronie. Jak mówi Anna Nowicka ,,Młody autor to przede wszystkim określenie stanu ducha i miejsca w karierze literackiej i artystycznej. Nie oznacza to, że nie jesteśmy otwarci na współpracę z doświadczonymi literatami ale przede wszystkim staramy się zachęcić debiutantów.

Na wrzesień szykowany jest konkurs dla osób z przedziału wiekowego 15-18 lat. Nagroda może być dla Ciebie spełnieniem marzeń, jeśli tylko pragniesz wydać, to co skrywasz od dawna na dnie swojej szafki. Także śledzenie facebookowego profilu i instagrama obowiązkowe! Może w niedalekiej przyszłości będę mieć przyjemność trzymania w dłoniach Twojego dzieła! Powodzenia!

IMG_4241 IMG_4254IMG_4266

ZDJĘCIA – PATRYCJA JANUSZKO 

  •  Podziękowania za udostępnienie miejsca do zdjęć – Czytelnia Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej