IMG_4584

Jednym z idealnych dni wakacji jest na pewno dzień, w którym masz czas tylko dla siebie. Nie musisz się nim z nikim dzielić, to chwila, którą możesz wykorzystać na zebranie sił, regeneracje organizmu i odprężenie się. Co zatem robić kiedy masz trochę więcej czasu, żeby odpocząć?
1. Wyspać się!
8 godzin, 10 czy nawet 17 (to mój ostatni rekord). Nie ważne ile! Ważne, żeby to było tyle, ile potrzebujesz. Nie zapomnij o kilku kwestiach, które mogą stać się kluczowe w tym, aby przez ten sen przebrnąć tak jak należy. Więcej przeczytasz w mojej notce sprzed kilku miesięcy ,,Jak spać, żeby się wyspać?”
2. Woda
Szczególnie latem nie zapomnij o odpowiednim nawodnieniu organizmu. 2 litry dziennie to dawka pożądana. Nie wiem co będziesz robić w swój idealny, wakacyjny dzień, ale pamiętaj, aby mieć pod ręką butelkę czystej, zimnej wody.
3. Kąpiel
Nie jestem zwolenniczką długich kąpieli, zdecydowanie bardziej wolę szybki prysznic. Ale jeśli już mamy nasz dzień, w którym nikt i nic nas nie goni, to długa kąpiel w wannie może okazać się niezwykle odprężająca. Możesz dodać olejek lawendowy, wsypać sól morską, albo zapalić sobie świece zapachowe w łazience. Takie drobne zabiegi sprawiają, że zmniejsza się napięcie mięśni, a przy tym Twój umysł wypoczywa od problemów dnia codziennego.
4. Maseczki czy odprężające masaże
Kiedy w końcu mamy chwile możemy poczynić kilka fajnych zabiegów pielęgnacyjnych dla naszej skóry i cery. Nie jestem w tej kwestii profesjonalnym doradcą. Mogę się z Wami podzielić tym, co mi pomaga i sprawia, że moja cera wygląda na zdrową. Zazwyczaj, gdy mam luźniejszy dzień urządzam sobie domowe SPA i wykorzystuje wolny czas na nałożenie maseczki z minerałami. Nie lubię tego robić, a podobno powinno się takowe zabiegi powtarzać 2-3 razy w tygodniu. U mnie to wypada znacznie rzadziej. Jednak jeśli macie już ten dzień lenia, to nie zapomnijcie o skórze twarzy.
5. Relaks #oftheday
Każdy z nas ma swoje ulubione zajęcia bądź hobby, które właśnie tego dnia powinien wykonać. Możesz poczytać książkę bądź czasopismo, obejrzeć dawno niewidziany film, przesłuchać płytę, ugotować coś dobrego albo spędzić ten dzień aktywniej. Spacer, jazda na rowerze czy deskorolce (może fiszce, ostatnio bardzo popularnej) wypad nad jezioro, joga. Wybierz, to co lubisz i nie miej wyrzutów sumienia. W końcu ma to być Twój idealny dzień!

Dajcie znać jak Wy spędzacie swój wakacyjny dzień lenia ; )

IMG_4547 IMG_4561IMG_4656IMG_4616

ZDJĘCIA – DARIA IWANEK