IMG_8953

Z określeniem sucha skóra najczęściej spotykam się, gdy nadchodzi okres jesienno – zimowy. Temat ten jest zazwyczaj poruszany przeze mnie i moje koleżanki podczas przerwy między zajęciami. Narzekamy na wysuszoną, matową i szorstką w dotyku skórę twarzy, dłoni i nóg. Jak zatem dbać o cerę suchą, by nie musieć się jej wstydzić?

Dlaczego w ogóle skóra jest sucha?
W internecie jest mnóstwo artykułów, w których pisze się o zbyt małej ilości wytwarzania sebum, przez co w skórze brakuje lipidów potrzebnych do utrzymania prawidłowego poziomu nawilżenia i właściwej ochrony. Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, dlatego jeśli chcecie poznać szczegóły, przez które nasza skóra zachowuje się w określony sposób to odsyłam do tekstów zamieszczonych na portalach medycznych.
Mnie bardziej zainteresowały czynniki które wpływają na to, że skóra tak szybko wysusza się i łuszczy szczególnie zimą. Problemowe okazują się być tutaj głównie rozgrzane grzejniki w naszych mieszkaniach. Poziom wilgotności powietrza spada, a nasza skóra w błyskawiczny sposób ulega przesuszeniu.
Co robić, aby temu zapobiec?
Oczywiście stosować kosmetyki nawilżające i natłuszczające. Tylko, które są tymi odpowiednimi? Przy kupowaniu najczęściej sugerujemy się tym, do jakiej skóry są przeznaczone. Powinnyśmy również sprawdzać to, czy zawierają alkohol, bo jeśli tak, to takie kosmetyki niestety dodatkowo wysuszają i podrażniają naszą skórę. Ja do codziennej pielęgnacji i ochrony od pewnego czasu używam kremu natłuszczająco – nawilżającego Atopis. Formuła tego kremu oparta jest na połączeniu organicznego oleju konopnego z ekstraktem z korzenia lukrecji. Dodatkowo w składzie możemy znaleźć witaminę E czy glicerynę. Jest to mieszanka, która bardzo szybko wchłania się w skórę. Podczas pierwszego użycia byłam nieco zdezorientowana, ponieważ  krem zaczął się pienić. Myślałam, że może pomyliłam opakowania, bo używam również płynu do mycia twarzy i ciała. Ale okazało się, że do żadnej pomyłki nie doszło. Pianka szybko wchłonęła się w skórę i nie pozostało żadnego tłustego filmu.
Należy podkreślić również, że są to produkty całkowicie bezzapachowe, nie zawierają również żadnych substancji chemicznych ani barwników. Posiadają delikatną formułę i są idealne do codziennego stosowania. Jeśli chcecie sprawdzić dokładny skład i właściwości poszczególnych składników odsyłam Was do strony ATOPIS. Znajdziecie tam wszystko dogłębnie, czytelnie rozpisane. Możecie również sprawdzić w jakich aptekach na terenie całej Polski można dostać te kosmetyki. Na stronie znajdziecie również krótki przewodnik po pielęgnacji. Zachęcam do odwiedzenia szczególnie osoby, które mają problem z bardzo suchą cerą, jak również te, które cierpią na podrażnienia skórne o różnym podłożu.

IMG_8904

IMG_8930

ZDJĘCIA – DARIA IWANEK