IMG_1438

Bezrękawnik, kamizelka puchowa, a może to street style, ale czy tylko?

Nowy styl, inne spojrzenie, ale ważne żeby było wygodnie i ładnie, bo to moda zwana przez wielu uliczną.
I tak bez wątpienia jest. Kamizelka męska pikowana zazwyczaj kojarzy się nam z luzem. Skoro swoboda, to większość mężczyzn określi taki styl mianem niechlujnego. To jest duży błąd, bo ubranie praktyczne i wygodne powinno być również atrakcyjne. Koszula w kratę jak widać może okazać się dość stylowa. Ale no właśnie, trzeba pokombinować. Bezrękawnik, ,,opadające” jeansy regulowane gumką i trampki converse?

Jak widać wygląda to całkiem dobrze, warto podwinąć rękawy u koszuli, żeby wyglądać bardziej wyraziście, w przeciwnym razie możemy przypominać ,,grzecznego” chłopca, który dopiero co wyszedł z domu ubrany przez babcie. To tak z przymrużeniem oka ; ) Przedstawiona przeze mnie stylizacja jest na pewno nie na ,,teraz”, ponieważ za oknami, póki co grzeje, więc cieszmy się słońcem. Natomiast tak jak w ostatnim moim wpisie, przedstawiam Wam styl, który warto zastosować ciepłą jesienią lub wczesną wiosną. W tym roku nie było wiosny, gdyż od razu przyszło lato. Mimo to zdarzają się jednak jeszcze zimniejsze dni, a już na pewno wieczory, więc serdecznie polecam.

IMG_1513 IMG_1377 IMG_1504

I znowu wrócę do mojego ostatniego wpisu, że to tylko przykładowy dobór elementów, który przedstawiam. Bo oczywiście można bardziej na sportowo do szarego swetra i jeansów, ale wtedy kamizelka musi być w bardziej zdecydowanych kolorach niż na zdjęciach np. czerwony. Takie kolory znakomicie ze sobą współgrają. Co do butów, to do tego zestawu mogą być sportowe zarówno czarne jak i brązowe.

Bezrękawnik warto również założyć do T-shirtu z długim rękawem. Można też pomyśleć o koszuli w litych kolorach lub nie za grubej kurtce. Na to spokojnie możemy założyć puchową kamizelkę. Do tego idealnie będą pasowały, ostatnio coraz bardziej popularne wełniane spodnie oraz nieco wyższe buty (mam na myśli trapery). Takie połączenia powodują, że nasz ubiór jest lekko ekscentryczny i nie jest już to do końca street style, ponieważ uprawnia nas do pójścia na elegancką ,,prywatkę”, urodziny czy wyjście z ekipą po pracy.
Panuje opinia, że puchowej kamizelki nie powinno się zakładać do eleganckich ubrań. Jednak bezrękawnik coraz bardziej popularny staję się w połączeniu z garniturem, szczególnie na Wyspach Brytyjskich, co sprawia że staje się on bardziej ,,aktywny”, ale o tym napiszę kiedyś więcej we wpisie na temat stroju służbowego.

IMG_1441 IMG_1593 IMG_1449

Przedstawiłem Wam styl uliczny, czyli swobodną elegancję, w której wygląda się po prostu dobrze. Ten styl pasuje młodym ludziom, przede wszystkim studentom i młodzieży licealnej. Pamiętajmy, że wychodząc na tzw. ,,miasto” nasze ubranie powinno mniej więcej odzwierciedlać naszą rolę w życiu. Miejmy świadomość, że ,,po pracy” ludzie też się nam przyglądają i podlegamy ocenie.
Na koniec chciałbym jeszcze zwrócić uwagę, że lato w pełni. Temperatura rośnie, więc Panowie zaczynają zrzucać z siebie ubrania. Dlatego wszystkich mężczyzn proszę o zachowanie modowego rozsądku. Dojrzałość związana z dobieraniem stroju wiąże się z posiadaniem dobrego smaku, stąd powinna nas wszystkich obowiązywać zasada: odsłaniajmy te części ciała, które dobrze się prezentują. Miejmy trochę samokrytycyzmu i skoro nam się nie podoba u innej osoby ,,goły” zwisający, piwny brzuch lub zaniedbane stopy, to nie pokazujmy tego innym. Miejmy na uwadze także termin DREES CODE, który w miesiącach letnich jest najczęściej przez nas, mężczyzn naginany. W związku z tym w następnych wpisach będziecie mogli poczytać o letnim wizerunku, ,,lekkich” koszulach, spodniach 7/8, mokasynach, a być może nawet o szortach…

Termin DREES CODE zbiór zasad, dotyczących odpowiedniego dopasowania ubioru do okazji; jeden z elementów savoir-vivre. DRESS CODE może oznaczać, że w danych okolicznościach obowiązkowa jest biała koszula i krawat. Niektóre sektory biznesu określają same, jaki strój uważają za odpowiedni np. do kasyn są wpuszczani wyłącznie mężczyźni w krawatach. Również w zaproszeniach możemy znaleźć informację na temat oczekiwanego stroju np. ,,strój wieczorowy” ,,frak”, ,,smoking”. Nawet w klubach dyskotekowych ochrona w bramkach, niektórych osób nie wpuszcza, ze względu na źle dobrane ubranie do sytuacji, wydarzenia.

IMG_1481 IMG_1502 IMG_1536

TEKST: Szczepan Ciesielski
ZDJĘCIA: Kinga Iwanek