IMG_7977

Dziś prezentujemy Wam kolejną kawiarnie do odwiedzenia z listy NASZYCH LUBELSKICH ULUBIEŃCÓW : ) To lokal, który w Lublinie podobno znany jest z serwowania doskonałych śniadań, na przykład jajecznicy z kurkami. Wiecie już o jakie miejsce chodzi? Tak, piszę o Cafe Mari, w której jeśli jeszcze nie byliście, to koniecznie musicie odwiedzić. Mi dość długo się zeszło zanim dotarłam, pomimo tego, że było to miejsce, które chciałam zwiedzić i zasmakować od początku studiów. Zawsze, gdy przechodziłam obok, fascynowały mnie ogromne portrety bądź plakaty wiszące na zewnątrz. Zachęcały do tego, aby jednak tam wejść. Ale, gdy czasami chciałyśmy z koleżankami wpaść na herbatkę, to akurat nie było miejsca. Bo trzeba Wam wiedzieć, że Cafe Mari ma doskonałą lokalizację, o której w dalszej części notki.

Dlaczego warto się wybrać?
Z pewnością dla dużego wyboru napoi i dań, jakie tam serwują. Teraz Cafe Mari posiada nową kartę na jesień, znajdziecie w niej między innymi krem z dyni, sałatkę z pastrami i pieczoną gruszką czy indyka z fasolą i sosem z pora. Ale to nie wszystko! Polska złota jesień, to moja ulubiona pora roku i niesamowicie jest siedzieć w przytulnym miejscu z kubkiem herbaty. Tutaj nawet z dzbanem, który możecie zauważyć na naszych zdjęciach. Poza tym czekają tam na Was świeżo wyciskane soki, lemoniady w wersji na ciepło czy pyszne kawy. I oczywiście ciaaaaasta! Pięknie wyglądające, również nie mogliśmy sobie odmówić. A pracujący tam ludzie są bardzo sympatyczni. Wiecie, że panie tego dnia, kiedy robiliśmy zdjęcia zaproponowały, że możemy dobrać inne naczynia, tak, żeby pasowały do fotografii? Ale na szczęście nic nie musieliśmy zmieniać, bo wszystko idealnie się komponowało. A wystrój świetnie uzupełniał nasze zdjęciowe tło. Zresztą sami oceńcie ; )

Gdzie?
Cafe Mari znajdziecie na ulicy Artura Grottgera 8. To doskonała lokalizacja, nie tylko dlatego, że jest to w centrum miasta. Kawiarnia mieści się praktycznie przy samym Teatrze Muzycznym, wystarczy tylko przejść na drugą stronę. Także, jeśli chcemy się spotkać ze znajomymi przed bądź po spektaklu to właśnie tam!

Godziny otwarcia i zamknięcia
Cafe Mari zaprasza w każdy poniedziałek i wtorek od godziny 7 do 20, w środę, czwartek oraz piątek od 7 do 21, a w sobotę i niedziele od 9 do 21.

Warto wiedzieć
Podczas ciepłych dni kawiarnia Cafe Mari ma dla swoich klientów przygotowane stoliki na zewnątrz lokalu. Możecie posmakować wtedy lampki wina przy blasku księżyca w przyjemnej atmosferze.

Zachęcamy Was do odwiedzenia instagrama oraz facebookowego fanpage’a kawiarni. Co czeka na Was w Cafe Mari możecie podejrzeć na fotografiach, czekających na social mediach. Polecamy również krótki filmik, który znajdziecie tutaj .

IMG_7836IMG_7788IMG_7738IMG_7929IMG_7818IMG_7807IMG_7947 IMG_7984

TEKST: KINGA IWANEK

ZDJĘCIA: SZCZEPAN CIESIELSKI I KINGA IWANEK